Zprávy‎ > ‎

Turnaj v Dačicích 3-5.5.2013.

přidáno: 5. 5. 2013 8:50, autor: Pavel Staš
Po zpoždění při cestě do Dačic jsme na první zápas dorazili 15 minut před začátkem a to ještě se stresem jestli to vůbec stihneme.
Pacovští Honzíci pro nás neznámí tým už od začátku zápasu ukazoval své kvality. Prvních 10 minut poměrně vyrovnaný zápas, ale bylo vidět že na malém hřišti mají daleko větší zkušenosti, lepší techniku a taktiku. Mimo třech samostatných únicích a následných gólech  Bořka nikdo jiný jejich branku ani neohrozil. Honzíci nám dali šest gólů, některé velmi laciné z dálky, tak že zápas skončil zklamáním prohrou 3:6. Pacovští Honzíci následně vyhráli celý turnaj se skórem 48:10 nepoznali porážku, dokonce porazili vítěze z minulého roku Pohořelice 13:0 (z kterými jsme minulý rok prohráli zápas o finále 5:1).
Prostě máme štěstí  vždy na ten nejhorší los jak v 6.lize tak i tady. Jinak příčina prohry byla opět v prohrávání soubojů ve středním pásmu a prakticky soupeř na tak malém hřišti mohl ohrožovat branku od půlky hřiště.
Po zápase jsme se šli bavit, proběhla výborná večeře, bowling a prakticky polovina mužstva se odebrala okolo půlnoci do postele a druhá půlka odešla na disco do města. V pět ráno mě zbudil zpěv vracejících se našich hráčů.
Druhý zápas nám vylosovali na 8 hod 30 minut  tak že průšvih. Bořka  chytli v noci žaludeční problémy a naše mladé útočné jádro, na které jsme spoléhali že tam budou sázet góly bylo absolutně nepoužitelné, Míca a Olšíno ani nenastoupili.
Druhé utkání s Telčí, která byla o něco málo horší než Pacov (prohráli s Pacovem 4:2 a v osmifinále prohráli jen o gól s finalisty letošního turnaje) bylo opravdu ostudné. Tým na úrovni zhruba tak naší sedmé ligy hrál velmi tvrdě a provokativně a to bylo něco pro některé naše horké hlavy tak že v druhé půlce musel rozhodčí tak zpřísnit, že jsme prakticky celou půlku seděli. Paradoxní bylo že jsme snad vystřelili za zápas asi pětkrát na jejich bránu, většina energie byla věnována osobním soubojům a snaze někoho sundat. Je pravda že soupeř dělal to samé, ale při tom byl schopen dát 5 gólů. Dovolím si říct, že kdyby jsme hráli tak jako poslední zápas s Vinohrady tak jsme je museli porazit o třídu. Zápas skončil  prohrou 1:5.
Poslední naše vystoupení bylo ve 12 hod 30 minut proti Dačickým Beseďákům. Někteří včetně mně už ani nechtěli po takové ostudě ani do zápasu nastoupit, protože  už o nic neřešilo a tento tým byl opravdu složený jen pro tento turnaj prohrál 16:1 s Honzíky to mluvilo za vše.
Nakonec nás Bořek přemluvil, aby jsme hráli kvůli soupeři a Fair play, coš bylo asi dobře. Do zápasu jsme nastoupili s tím, aby jsme někoho nezranili a nezesměšňovali jsme soupeře. Zápas skončil 7:2 pro nás, mohlo to být i daleko víc, rarita byla že Dáda dostal gól s půlky a dokonce i přes celé hřiště.
Nakonec jsme skončili na 9-10 místě ze 16 mužstev co se dělo po tom ani nebudu rozepisovat, myslím si že příště nás už tam ani neubytují.