Zprávy‎ > ‎

Sezona 2012-2013 v krajském přeboru (6. liga) začala 1. kolem.

přidáno: 14. 10. 2012 16:49, autor: Pavel Staš   [ aktualizováno 16. 10. 2012 4:31 ]
V sobotu 22.9. 2012 v hale TBC Králův Dvůr  nás čekaly  dva první dlouho očekávané zápasy 6. ligy - Prahy a Středočeského kraje.
První zápas proběhl v 15 hodin odpoledne s Dragonem Hořovice A . Tento tým sestoupil minulou sezonu s krajské ligy ( 5. liga), kde se držel posledních pět let na předních příčkách. V létě jsme s nimi hráli na turnaji v Příbrami vítězně 6:2 a kluci z Dragonu na forum jejich stránek před zápasem psali, že nám bez problémů porážku vrátí.
Z tohoto důvodu, že nás čeká velice zkušený a nažhavený tým museli jsme přistoupit k zápasu velice zodpovědně. Dragon velice dobře bránil a dle slov útočníků se nedalo projít a obrana Dragonu si to dobře dávala z první tak že se běhalo většinou bez míčku. Co se týče útoku Dragonu je vidět že jim chybí hráči, kteří odešli do TBC Králův dvůr a jejich útoky se daly bez větších problémů  ubránit až na dvě chyby, z kterých přišly dva góly z druhé vlny. V poslední třetině byl výsledek 2:2 a zodpovědnost na sebe vzal Bořek Sláma (naše hvězda) a dal gól na 3:2 a posléze na 4:2 do prázdné brány. Konečný výsledek pěkného a rychlého zápasu z obou stran byl 4:2 pro Gladiátor Beroun. Sestava Gladiatoru Beroun : brankař : Robert Svoboda, obrana: Pavel Staš - Martin Olšíno, Jiří Rendla - Jan Ksandr, první útok: Bořek Sláma, Jiří Svoboda, Mára Kardoš, druhý útok: Pavel Špirit, Jakub Ksandr, Méďa (neznám jméno, byl to jeho první zápas).

K druhému zápasu nám bylo vylosováno družstvo FKMP Praha,  které se minulou sezonu pohybovalo na 3-5 místě 6. ligy. Bylo to velice tvrdé a nečisté utkání. FKMP přijelo čerstvé na jediný zápas s námi. My jsme měli zápas s Hořovicemi v nohách a odešel nám Mára na hokey tak že jsme museli překopat sestavu a obranu jsme hráli ve třech Olšíno šel do předu. Za obránce musím říct že takový nápor jsem snad ještě nezažil. Kluci z FKMP byli všichni urostlí  napadali nás jako o život a nedali se odstavit od míčku, pomoc z útoku nebyla taky valná. Těsně před koncem to bylo 5:4 pro FKMP, my jsme nedali dva samostatné nájezdy a pět minut do konce jsme hráli přesilovku 5 na 4 a 2 minuty dokonce 5 na 3 . Nakonec jsme srovnali na konečný výsledek 5:5, ale z naší strany hrůza, kde je ta forma z Příbrami snad to příště zlepšíme.
Rekapitulace prvního hracího dne 4 body,  3 místo v tabulce,  skóre 9:7 nakonec docela dobré.
Největší překvapení Zdice -TBC Králův Dvůr C 5:4 první prohra TBC od založení oddílu ( musím ale dodat že tak slabou sestavu TBC ještě nemělo A, B hrálo tak že nastoupili jen junioři). NEO - Dragon Hořovice 6:0  NEO je velice nadupané bude asi patřit k elitě.