Zprávy‎ > ‎

Sestupová matematika v 6 lize.

přidáno: 15. 4. 2013 15:43, autor: Pavel Staš
Dnes jsem zajel do archivů ČFBU a zjistil jsem jaký je princip sestupů. Letošní rok sestupuje z druhé ligy jedno mužstvo do 3 ligy.
 Z 3. ligy padají tím pádem  jen tři mužstva do krajské ligy. Z krajské ligy padá tím pádem také o jedno mužstvo meně to znamená z obou skupin A, B sedm mužstev. a dostáváme se do našeho krajského přeboru, kde jsou  čtyři skupiny A, B, C, D. Z naší soutěže postupuje osm mužstev , padá k nám sedm mužstev a z krajské soutěže postupuje letos jen 12 mužstev do naší soutěže, protože se minulí rok udělala 8 liga tak ubyly dvě skupiny.
Tak že když to sečteme 19 mužstev do naší soutěže přichází a osm odchází výš. Tím pádem je rozdíl činí jedenáct týmů, které spadnou do 7. ligy. Máme 4 skupiny tak že z každé skupiny max. 3 týmy a jedna skupina bude mít jen dva sestupující a vypadá to že ta naše D, protože se berou uhrané body a těch je tu nejvíce.
Vysondoval jsem výsledky z této neděle a na 90 procent jsme na 6 místě - 26 bodů, 7 jsou Torza-25 bodů , 8 míto Hořovice- 24 bodů, 9 místo TBC- 21 bodů.  Při tom nejčernějším scénáři by jsme mohli skončit devátí kdyby TBC dvakrát vyhrálo hrají s Torzy a s Vinohrady je to možné Hořovice je v neděli porazili a píšou že tam měli půl áčka. Hořovice musí jednou vyhrát se Zdicemi a jsou před námi coš je reálné druhý zápas hrají s VŠSK a to nejspíš prdnou. Torza když porazí nebo remizují Chodov jsou také před námi coš budou mít těžké a mi by jsme museli rupnout s Vinohrady a byli by jsme na devátém místě s 26 body a jak už jsem psal před chvílí, teoreticky by jsme ani tak neměli spadnout protože by padali jen 2 týmy díky našim 26 bodům.
To je jen pro uklidnění, ale na sto procent se tomu věřit nedá nikdy nemůžeme vědět jak to svaz provede, a proto by jsme měli urvat vítězství a tím si zajistit jasné udržení ve skupině.
Tento rok jsou týmy v naší soutěži nejsilnější, protože minulou sezónu padaly z každe skupiny 4 týmy někde i 5 a s 5. ligy spadlo 9 týmů tak že se tu sešla opravdu kvalita příští rok by to mělo být už o něco lepší tak že to chce vydržet.
Vemte to tak, že jestli si pamatujete na Kubánský klan, který jsme vždy porazili (sice těsně) tak jsou ve skupině C jasnými postupujícími. Zase jsme vylosovali tu nejtěžší skupinu, stačí se podívat jak tu hraje TBC a nebo Hořovice a je to hned jasné. V sobotu 27.4. bedlivě pozorujte od rána výsledky a a jestli TBC jednou škobrtne stačí remíza nebo Torza či Hořovice 2x prohrají je to jasné tak snad to vyjde.

Comments