Zprávy‎ > ‎

Reakce na oficiální stížnost klubu TBC Králův Dvůr na rozhodčí.

přidáno: 14. 11. 2013 15:15, autor: Pavel Staš   [ aktualizováno 14. 11. 2013 15:24 ]
Koho toto téma zajímá podívejte se na webové stránky TBC, kde velice zajímavou stížnost napsal Milan Karšňák. 
Musím se k jeho názoru přiklonit i když náš krajský přebor není pro svaz už vůbec zajímavá soutěž a máme tam s rozhodčími jiné a kolikrát i větší problémy . 
Vidím to tak že 6. liga je pro zúčastněné hráče soutěž na úrovni , jít si zasportovat a prakticky o nic nejde. Ale vyrůstají zde i nové generace hráčů, kteří přicházejí z juniorské kategorie a může z nich být něco do budoucna .
Tak že ani v té 6. lize by se neměli odehrávat takové přehmaty a arogance rozhodčích jako občas probíhá.
Příklad: pořádali jsme 9.11. turnaj v Edenu. Dostavili se na turnaj dvě dvojice rozhodčích dva kluci v modrých dresech a mladý kluk s děvčetem. 
Jelikož jsem zapisoval u stolku a hrál oba naše zápasy, tak jsem to viděl jak s pohledu diváka tak i hráče (kapitána).
První část odpískali kluci v modrém úplně super výkon, hra běžela u všech mužstev, rozhodčí nebyli ani vidět, prakticky splývali s modrou palubovkou a zápasy probíhaly  slušně a bez stížností. Jak se říká nejlepší rozhodčí je ten, který není celý zápas vidět ani slyšet. 
Druhá dvojice nastoupila, a když jsem viděl od stolku jejich výkon, tak jsem věděl že to bude veliký problém.
První exes předvedli hned při zápase Břevnova B. s TBC C. Byla tam sporná situace a kapitán Břevnova po souboji upadl. Rozhodčí (dívka) mu dala 2 minuty za simulaci a když s ní chtěl komunikovat, jako kapitán, tak na něj začala arogantně řvát přes celou halu - vypadni ze hřiště. Dokonce i protihráč  uznal že to faul byl. No tak samozřejmě kapitánovy Břevnova bouchly saze a sprostě ji vyhlásil. Poté udělila ČK 3, když vychladla změnila to na ČK 1. 
Poté jsme přišli na řadu my (Gladiátor - Břevnov B). Samozřejmě nejsme žádní svatouškové spíše naopak, ale poslední dobou už jsme se dali dohromady. Například zápas před tím s NEO Praha jsme měli jedno vyloučení. Zápas s Břevnovem probíhal velice bojovně s obou stran, ale rozhodčí si vybírali při pískání hlavně náš tým. Tak samozřejmě, že se to podepíše na psychice, když do vás buší soupeř a i rozhodčí. Bořek tam pravidelně při průnicích na bránu dostával sekery lokty a nic se nedělo. Když se do někoho opřel ramenem a ustál to tak se ozvala píšťalka. V průběhu třetí třetiny to narostlo do extrému, ukázala se u rozhodčích hrubá neznalost pravidel, hráli jsme oslabení 5:4, rozhodčí odpískal vzájemnou strkanici dvou hráčů a místo toho aby na hřiště šli sestavy v počtu 4:3 což by nám vyhovovalo protože Bořek dovede bez problémů projít na větším prostoru i tři hráče, tak nás rozhodčí poslal do 5:4 jako v hokeji (tz. vzájemné vyloučení). Toto hrubé porušení pravidel komentovali i přihlížející hráči TBC a rozhodčí byl ještě dotčen že se ho snaží zesměšnit. Po té Bořek absolvoval souboj rameny hráč Břevnova upadl a rázem 2 minuty pro nás. V tom Bořek vypěnil zlomil hokejku a přišlo Čk1. 
A teť se všichni držte, rozhodčí si mě zavolal a poslal nás v oslabení 3:5. Než jsem došel na střídačku tak mi to došlo, jak muže za jednoho hráče s Čk 1 vyloučit  další dva hráče. Ihned jsem se vrátil reklamovat a on se omlouval že to spletl a šli jsme v 4:5.
Samozřejmě nepíšu to kvůli tomu že by to ovlivnilo stav zápasu 3:3, protože jsme hráli špatně, a asi by to dopadlo stejně i s jinými rozhodčími, ale vyloženě toto kazí radost ze hry.
Shrnu to, veškeré zápasy, které pískali ( Provazník, Jaucová) vyhrocené, rozkouskované 2 x ČK1, týmy nespokojené s rozhodčími. Naopak dvojice Herman, Oriš, úplně super výkon bez jediného problému, tak že to jde. 
Samozřejmě je velice těžké dělat rozhodčího, mohlo to být jedno z prvních utkání této dvojice, ale stává se to v 6. lize poměrně často, zažili jsme i horší. Každý rozhodčí může udělat chybu, ale hlavně nemůže k tomu být ještě arogantní.
V každém případě by to chtělo, jestliže je na některé rozhodčí více stížností, vyslat se svazu na jejich zápasy delegáta, který by jim vysvětlil co dělají špatně a svaz by tak s nimi mohl i lépe pracovat při školení . Vždyť si ty rozhodčí musíme sami platit, tak by měla být snaha i z druhé strany, aby to fungovalo a né kazilo hru.
Dále nastavit přesnou laťku u všech rozhodčích v tom co je tvrdá hra tělem a co faul, každý to píská jinak, tento cit jak to zapískat v pravidlech nenajdete. Ve vyšších soutěžích to létá přes manťák jak o leteckém dnu, nemluvě o tom když na naší repre přijedou Švédi, tak se nestačíme divit jak je to tvrdý sport. Když se potom podíváme do 5-6 lig tak to tam občas vypadá jako soustředění baletek.
Napsal jsem pouze svůj názor, jestli se mnou někdo souhlasí nebo nesouhlasí, napište to do fóra ať se o tom pobavíme je to zajímavé téma.

Comments