Zprávy‎ > ‎

Poslední 11. herní den uzavřel pro nás co se týče umístění nejlepší sezonu 2013-2014.

přidáno: 12. 5. 2014 5:40, autor: Pavel Staš
První zápas jsme protrpěli s Panthers - B (A) Praha.
Opět se ukazuje nešvar  pravidel ČFBU.  Z 10 hráčů Panterů nastoupilo 6 stabilních hráčů druholigového A jmenovitě: 3. Lubenský (18), 4. Kolbl (22), 6. Buchta (17), 8. Mika (19) 9. Školník (16), 10. Denk (16)  první číslo před jménem je umístění v tabulce střelců 2. ligového A a číslo v závorce znamená počet odehraných zápasů za A. Zbylí 4 hráči jsou nejlepší z B. Proti takové sestavě je velice těžké něco zahrát a ještě bonus k tomu byl nasazen náš neoblíbený rozhodčí + delegace se svazu, která byla pozvána na to, aby prý údajně zaznamenala naší hroznou hru a popřípadě nějakou bitku. Tento plán naštěstí rozhodčímu nenaplnil i když se nám snažil hru maximálně znepříjemnit a zápas proběhl úplně v poklidu.
Škoda že se svaz nezamyslí spíš na to, aby v tomto sportovním odvětví měli týmy stejné  šance a hra byla fair play.
Je velice jednoduché rozepsat hráče z A na soupisky do B, C, D  a když je potřeba tak postaví B bez jakýchkoliv problémů ze stabilních hráčů A týmu kteří figurují na jiných soupiskách. Poté se objeví výsledek 11:3 obrovská radost Panterů jak nás rozstříleli, výsměch co to je za tým ty Gladiátoři, kteří hrají teprve 4 sezonu bez posil, a naopak bez dvou nejlepších hráčů Bořka  a Máry, který dostal za nadávku ,,Blbečku" 6 zápasů stop. 
Nejde jen o nás, ale i o ostatní mužstva zhruba naší úrovně, které doplácí na velkokluby a pravidla ČFBU. 
Na tento systém doplácí bohužel i hráči zmíněných velkoklubů,  kteří  hrají v B, C, D, a čekají doma na sms, jestli budou nominováni na zápas a když o něco jde nebo nehraje A či B, tak sedí doma protože se nevejdou do sestavy.
Na toto doplatí plno talentovaných juniorů, kteří s tímto sportem radši skončí, než aby čekali na to jestli jim přijde pozvánka na zápas, nebo seděli na lavičce a koukali na to, jak si hráči A dokazují své ego s námi. Je jasné že se v těchto zálohách velkoklubů nevytvoří ani parta a hráči když náhodou na ně přijde řada a posily nedorazí, tak hrají jako bez ducha. Toto není můj výmysl, ale potvrzuje se mi to z doslechu z místního velkoklubu.
Připadá mi to tak že svaz protěžuje hráče z vyšších národních soutěží, aby si zahráli co nejvíce zápasu  na úkor naší úrovně.
Dá se to řešit jednoduše povolit pouze dva hráče + brankař, kteří smějí nastoupit z jiného týmu stejného klubu,  ale ne dva z A, dva z B  do C  a hráči velkoklubů, kteří chtějí odehrát víc jak polovinu zápasu v sezoně za A tak automaticky budou v soupisce A. To by zabránilo tomuto chaosu co teť panuje. Úplně super by bylo, kdyby  to bylo jako v hokeji, že hráč který jde vypomoct  muže hrát pouze o dvě ligy výše. A pro hráče vyšších soutěží může svaz připravit více zápasů v jejich soutěži, aby si zahráli když jim to nestačí.
Na co bude postup Panterům, když jejich čistokrevné B, podle soupisky  9.11. prohrálo s Kyjemi 3:5 a Ressler Boys 2:4. Samozřejmě že v Krajské lize bude hrát většina z A  nebo by B opět spadlo. Hráči B budou sedět na lavičce nebo budou prudit v 7 nebo 8 lize nově v 9,  stojí Vám to za to.
V tomto duchu bych  byl rád kdyby se nám povedl poslat tento návrh  úpravy pravidel na svaz ČFBU a jsem zvědav co nám přijde za odpověď minulý týden nějaké úpravy pravidel přišly, tak snad se vedení zamyslí i nad těmito pro nás velice bolestivými věcmi, které nejsou spravedlivé. 
Zápas proběhl ve velice rychlém tempu v polovině zápasu jsme prohrávali 5:2 což ještě šlo. Poslední třetinu nás Panteři přehráli 6:0, napadalo nám tam hodně laciných gólu z dálky konečný stav 11:3 pro Pantery.

Druhý zápas proběhl v podobném duchu.
TBC se posílili bratry Pokornými z A , dále Votavou 15 zápasu za A  a brankář  A.  Novák.  Dále Michálek , Šnaidauf a Hušák z B, kteří mají dlouholeté zkušenosti z 2 ligou. Jinak A postoupilo do nové národní ligy, kde je předpisem ČFBU dáno že tam nesmí hrát B týmy velkoklubů. Proč asi, protože si kluby na úrovni TBC stěžovali že na ně chodí extraligový hráči třeba z Mladé Boleslavy. A najednou to jde i když je to jen o dvě ligy. 
Tak že v tomto zápase po novu 4 hráči o 5 lig výše  a nikomu to nevadí. 
 Zápas oproti prvnímu nebyl tak fyzicky náročný. 
První třetina byla naprosto vyrovnaná 1:1. Druhá do poloviny také potom se dostavila únava z prvního zápasu a začali padat góly po našich hrubkách a levné góly z rohů hřiště,  prohráli  jsme 10:3 . Je pravdou že jsme mohli zahrát lépe, už jsme hráli z daleko nabitějšími sestavami TBC a vždy tak o gól či 2.
Jen tak pro ilustraci družstvo TBC nasbíralo v zápase 17 kanadských bodů z toho bratři Pokorní 8 bodů, Votava 1 bod, Michálek 2 body, Šnaidauf 1 bod, Hušák 1 bod celkem 13 bodů ze 17. Dovedete si představit jak by to dopadlo s TBC bez posil, asi hodně špatně. Možná by skončili bod od sestupu.
Ještě že jsme nehráli o sestup jako minulý rok, a měli jsme nahráno jinak by to hodně bolelo.
Nejlepší hráči: Kuba Ksandr, Jarda Rendla, Méďa, Jirka. Dobrá zpráva je že se Bořek poprvé po půl roce zapojil do hry, snad se mu to bude stále zlepšovat. Druhé pozitivum je že jsme se nenechali vyprovokovat a oba zápasy před delegací proběhli bez problémů.

Sezóna nakonec popadla nejlépe v naší historii působení v soutěžích ČFBU.
Konečné umístění na 6. místě - 26 bodů,  102 gólů - 4 nejlepší produktivita, 115 obdržených gólu defenziva na 9 místě z 11.
Minulou sezónu jsme nasbírali 27 bodů, 87 gólů 92 obdržených.

Je vidět že se produktivita zlepšila o 15 gólů ale defenziva pokulhává o 23 gólu je to problém bránění středního pásma a to co neubráníme ve středním pásmu tak padne do branky.

První polovina soutěže (podzim) výborná 5 výher 2 remízy 3 prohry  celkem 17 bodů.
Druhá polovina jaro obrovský propad  3 výhry 7 proher celkem 9 bodů.
Je vidět jak důležité je míti Bořka, ještě že se tým semkl  po 5 jarních prohrách a urval 3 vítězství tím jsme se zachránili v 6. lize.

Kázeň mužstva nejhorší ve skupině celkem 259 trestných minut to je jedna třetina na zápas. Pro zajímavost jsem prošel statistiky ČFBU  a budete se divit umístili jsme se na prvním místě nejvylučovanějších mužstev v regionu Praha a střední Čechy, horší výsledek jsem našel pouze v 2. lize a to Jihlava má 289 TM. 

Sraz na Boudě 6.6.2014 od 16 hod. tam to můžeme probrat.

 


Comments