Zprávy‎ > ‎

Můj názor na fungování oddílu.

přidáno: 11. 3. 2014 6:26, autor: Pavel Staš
V první řádce máš Míco pravdu jestli nebudeme trénovat tak nebudeme umět dát gól a brankář nezachytá a bez toho se hrát nedá. Ke klukům  takzvaně z B, jsem velice rád že se mi je povedlo k nám přivést, protože by jsme už mohli halu dávno pustit. Někdy máme problém se sejít ve 4 lidech. Je pravda že je většinou přehrajeme protože už hrajeme čtvrtý rok soutěže a máme tam hokejisty, kteří to hrají od malička. Věřím tomu že kluci budou rok od roku lepší a je otázka času, kdy nás možná i předčí, protože do hry dávají vše dokonce by i trénovali a jsou mladí a rychlí.
Když to vidíš kolik se nás schází, kolik nám je let tak to je pro udržení Gladiátorů jediné východisko. Vidím to na sobě, že už začínám některým lidem na hřišti vadit, že nepodávám výkon jaký by čekali např. minulí trénink jsem nemohl vůbec běhat jak mi boleli kolena od minulého zápasu, kde jsem musel kvůli nedostatku hráčů nastoupit a hrát v obraně ve třech po 14 denní pauze a ještě nemocný prostě proto člověk udělá vše, ale bohužel v 45 to už tak nejde a ještě slyším keci. Samozřejmě když je někomu 20 nebo 30 tak to nechápe, mě v těch letech také nic nebolelo dokonce ještě před 40, jsem zvědaví na vás v 45 budete rádi že dojdete na pivo. 
Jestli se kluci z B chytnou a budou na to mít můžou třeba nastupovat za A a mi důhodci a lide, kteří nechtějí běhat nastoupí za B , vše jde vymyslet. 
Nebudeme muset nikoho přemlouvat aby chodil na zápasy, a ti co chtějí makat, dělat pro výhru vše a mají ambice ve florbale něco dosáhnout, můžou hrát 6 ligu nebo výše a mi staří a ti co se chtějí jen tak zpotit, zablbnout si s florbalkou, klidně i po probdělé noci pořádně vytočit rozhodčí a protihráče můžeme plácat tu 8 nebo 7 ligu v pohodě bez hádek a jít si to prostě užít. Stejně s nás už žádní extraligový florbalisté nebudou.
V krajském přeboru Prahy a Středních Čech (Je to nejnabitější a nejkvalitnější region v Čechách), který hrajeme se ukazuje že to nejde dělat na půl a vyhrávat, bez tréninku , účasti na zápasech a hlavně kázně při zápasech (alkohol, vylučování a nedodržování taktiky, to znamená podporu útoku obranou a hlavně obrany útokem prostě ovládnutí středního pásma, kde se o všem rozhoduje) to prostě nepůjde. Také asi chybí druhý trénink v pátek je možnost Edenu.
Ale toto co tu píšu je můj názor, hlavní slovo mají zakladatelé klubu Bořek a Jiřík, kteří by měli zhruba určit nějakou vizi do budoucna .
Jinak druhá věc je jak s financemi na příští rok. Příspěvky vybírají všechny kluby a u nás je to dost problém protože málo lidí platí to co má, aby jsme měli příští rok na pořádání turnaje. Když bude každý platit 150 měsíčně ve dvanácti lidech vybereme za rok 21 600 z toho 13 000, stojí pořádání hracího dne 5000 stojí startovné za oddíl a 3600 zbyde na míčky nebo na pivo na boudě případě na pokuty od svazu. Jinak licenci 500 Kč si každý platí ročně sám.  Tak že sezóna příjde každého hráče na 2300 + za tělocvičnu 50 kč za trénink to je 2400 ročně to je celkem ze vším všude 392 korun měsíčně na jednoho. To je jedna večeře v hospodě nebo jedna pařba pokud neseženeme sponzora nebo nezařídíme dotace od města. Když si jdu zahrát  hokej platíme každí za jednu hodinu 200 Kč a scházíme se už 10 let a jde to .
Něco se vybere na víc na tréninku, když se sejdeme. Mám u sebe 1150 Kč koupím kasu a budeme to tam dávat , potom se z B čkem rozdělíme nebo uděláme společnou akci nebo koupíme míčky. Když si bereme hodinu a půl tak moc nezbývá předminule jsem doplácel 100 Kč. 
Tak to je Míco můj názor, záleží na každém jak k tomu přistoupí, plno lidí na fóru píše chceme trénovat, hrát 6 ligu a realita je jiná . Příjdem na trénink, a hurá jdeme hrát na 2, ani míčky už tři tréninky po sobě nedorazily míčky. Vypadá to že chybí motivace, ale já osobně jsem to samé, už od vánoc hubnu tak že žeru jako prase, mám 110 kilo a pak se divím že mi bolí kolena,  jednou za týden jdu na trénink a myslím si že budu stíhat 20 letým klukům. V mém věku bych to měl dělat jako Jarda s číslem 68 a né takhle. Tak se do toho ode dnes pustím a třeba vás ještě proženu a nebo taky ne, a každý s Vás si také sáhněte do svědomí , řekněte si co bych mohl na sobě zlepšit a pak se možná s té krize vyhrabeme. To je můj poslední výlev co jsem napsal, jestli jsem někoho urazil omlouvám se  a jestli to bude pokračovat takto dál už nebudu mít důvod sem něco psát pouze jen časy zápasů a jejich výsledky.
Závěrem  jedno moto - hola hola pozor 7 liga volá.

   
Comments