Zprávy‎ > ‎

9. hrací den v Kunraticích byl pro náš klub rekordní a tento rekord málem zapříčinil rozpad Gladiátorů.

přidáno: 16. 3. 2014 18:05, autor: Pavel Staš   [ aktualizováno 17. 3. 2014 6:52 ]
První zápas s Red Dragon Hořovice byl vyloženě hororový zážitek, asi to nejhorší co jsme si mohli jen představit.
První třetina : v čase 2:54 jsme prohrávali 3:0 po rychlých akcích Dragonu a hlavně našich hrubkách. Už tento stav je s tak kvalitním mužstvem velký skoro neřešitelný problém.
V 7:36 byl velice sporně vyloučen Míca za faul, který byl zapískaný velice sporně. Na tom jsme se shodli ke konci zápasu s protihráčem, který mě vyčítal naší tvrdou hru. Přiznal že to bylo opravdu sporné, ale že se nemůžeme divit , můžeme si prý za to sami naší hroznou reputací.
Samozřejmě má pravdu, ale díky těmto situací to dochází do těchto extrémů. Po té  přišlo ještě jedno vyloučení, Mícovi to překlaplo na krvavé vidění a už to byla neovladatelná střela. Celkem nasbíral 20 trestných minut. Míca se letos  asi zapíše do historie už má cca 70 trestných minut tím předhonil i 70 procent klubů např Hořovice mají celkem 22 trestných minut Míca 3 x více, to už je na zamyšlení.
Polovinu druhé třetiny jsme hráli ve 4  ale prohráli jsme třetinu jen 2:1.
3 třetinu jsme hráli ve čtyřech 9 minut z 12, prohráli jsme jí 4:0.
V poslední třetině byl zlý muž Mára, který opravdu některé zákroky s přemíry snahy hrál hodně tvrdě i když tělem, v hokeji by to bylo čistě, ve florbale nejsou chrániče hráči na to nejsou zvyklí , zavánělo to zraněním.
V 8:24 byl Míca vyloučen na pouze 2 minuty,  za tři po sobě jdoucí krosčeky na záda soupeře, kterého naháněl přes půl hřiště. To byl pro mě nejhorší okamžik zápasu a všichni co jsme seděli na lavičce jsme se propadali hambou a uvažovali jsme o odjezdu domů. Mico co to s tebou je, vždyť si takový nebýval, vždy si patřil k tahounům klubu. Na konci zápasu to završil Mára ostrým zákrokem na Vašáka v momentu, když už o nic nešlo prohrávali jsme o 7 gólů. Já jsem to neviděl, že prý doloval míček u brankaře a Mára jak je zvyklí z hokeje chránit brankaře a napálil ho. Stačilo by jen odstrčit, byl zapískán dodatečně faul a ČK.1 a po chvíli za řeči ČK.3. Tímto jsme přišli o jednoho z nejlepších hráčů a ještě nás bude čekat pokuta.
S Hořovicemi jsme prohráli 9:1, dosud nejvyšší prohra v naší historii, 30 trestných minut a ČK.3.
Přeji brzké uzdravení Hořovickému Vašákovi bylo to zbytečné.
Přiznám se že jsem se ptal u zápisu co by následovalo, kdyby jsme odjeli a nenastoupili do druhého zápasu protože polovina týmu by to nejraději zabalila ne kvůli té prohře, ale z beznaděje na zlepšení těchto stále se opakujících situací.
V šatně si vzal slovo Jarda Rendla rozdal pokyny útočníkům, sám se z obrany přestěhoval do útoku, trošku jsme umravnili Mícu a musím říci že se stal zázrak s úplného dna  našeho působení v soutěžích ČFBU se Gladiátoři semkli a v druhém zápase proti Falcons Žiškov s oslabenou sestavou ( po zápase z Hořovicemi jsme měli také zraněného po souboji Komenďáčka, žebra nemohl se bez bolesti nadechnout) a bez Máry jsme po napínavém boji  vyhráli 6:5. Pochvalu zaslouží za druhý zápas hlavně Jarda Rendla a Jiřík Svoboda který dal 3+1, Pavel Špirit, Méďa, Komenďáček, který dohrál se zraněním dále Rybízek, Honza Ksandr dokonce i já jsem po úniku v oslabení nahrál na góla a i Mícu 1+1, který nebyl ani jednou vyloučen. Tento zápas jsme hráli čistě, bez jediného slova proti rozhodčím a stejně nám to nepomohlo a byly proti nám pískány sporné fauly asi bude trvat hodně dlouho napravit tu reputaci.
Tímto nám svitla malá naděje na udržení v 6 lize a vize, jak by to šlo hrát bez ostudy.
Velmi důležité zápasy pro nás proběhnou v neděli 30 Března odpoledne , udělejte si všichni čas, jsou potřeba uhrát 3 body, které budou nezbytné pro udržení.