Zprávy‎ > ‎

7. hrací den V Praze - sobota 2.2.2013 proběhl s 50 % úspěchem.

přidáno: 3. 2. 2013 11:48, autor: Pavel Staš
V 8 hodin ráno jsme nastoupili proti Red Dragon Hořovice A.
Sestava : Branka - Robert  Obrany: Já - Vrbička, Jarda - Ribízek, Jožan - Olšíno  Útoky : 1 Bořek - Komenďáček, Méďa /2 Jiřík, Pavel, Míca.
První třetina proběhla pro nás tragicky Hořovičáci na nás vlétli v ohromném tempu, chvíli to vypadalo jako na kolotoči, už jsme chtěli kupovat lístky. Tipuji že střely na branku tak 15 :3 pro Dragon. Nebýt Roberta v bráně tak jsme mohli prohrávat tak o 5 gólů. Z naší strany to vypadalo jako když ještě spíme neběhali jsme, nebojovali, trest za to byl mírný gól  na 1:0 tak skončila i první třetina.
Druhá třetina už byla lepší, začali jsme se prosazovat i my, Soupeři polevili v tempu protože v osmi lidech by to celý zápas nezvládli. V 11 minutě po faulu na Bořka bylo trestné střílení, které Bořek proměnil a začínalo se od znova 1:1. Ještě nutno podotknout že z naší strany ve druhé třetině 3 vyloučení ( špatné střídání, úmyslný bodyček na nohy od Míci a hra hlavou u brány od Jožana, za kterou bylo nařízeno rozporuplné trestné střílení od rozhodčího z protilehlé strany, který to pozoroval ze třiceti metrů na můj dotaz proč trestné střílení tak rozhodčí, který stál u toho mi zdělil že on by to nepískl a v pravidlech jsem nalezl že se za to dávají pouze 2 minuty, to by jedině musel Jožan hlavou vychytat gól coš neudělal. Spravedlnost se nakonec ukázala a Hořovický hráč
nájezd pokazil. Opět tři zbytečné vyloučení nás limitovaly, je možné kdyby jsme se toho vyvarovali mohl být stav utkání otočen na naší stranu.
Třetí třetina to co naznačila vyloučení v druhé třetině se projevilo naplno ve třetí. V oslabení , které přetrvávalo z druhé třetiny jsme dostali sporný gól v první minutě (neobsezený hráč u naší branky ťuknul do míčku a vzal hokejkou Roberta přes ruce).
Ve čtvrté minutě vyloučen Míca za hru bez hokejky a za následné řeči 2 + 10 minut. V sedmé minutě vše vyvrcholilo soupeřův hráč fauloval Méďu kolenem do žeber to rozhodčí neviděli a Méďa oplácel loktem , to už rozhodčí viděli a dalších 2 + 10. To psychicky nevydržel Míca na trestné lavici a za řeči dostal dalších 5 minut + červenou kartu. Tak že Hořovičáci hráli 2 minuty 5 na 3 a zbytek zápasu 5 na 4. I s touto výhodou nebyli schopní dát gól naopak se museli obávat Bořka, který v oslabení byl v úniku na bránu a soupeřův hráč zezadu sekal a blokoval hokejku jasný nájezd + 2 minuty a ten samí rozhodčí co nám pískal sporné momenty tentokrát nechal hru běžet. Můžeme si jen domyslet, jak by utkání dopadlo, kdyby tyto zbytečné fauly neproběhly.
Michal Andrlík pozoroval celý zápas z hlediště, na hřišti nám velmi chyběl a chybět bude asi natrvalo. Po posledním zápasu má vyhředlou ploténku a prasklé dva obratle, lékař florbal nedoporučuje. Dle jeho nezávislého pohledu na zápas byli Hořovice jasně lepší, rozhodčí podali dobrý výkon, asi mimo dvou momentů tak že opravdu je čas se nad našemi emotivními výlevy zamyslet protože máme u soupeřů hodně špatné jméno jako nejhorší čuňata a to potvrzuje i množství trestů. Není se čemu divit že rozhodčí proti nám něco sporného písknou protože nastupují už s tím aby si na nás dávali pozor. Neviděl jsem obdobné situace v ostatních zápasech naší skupiny ponejvíce probíhají v klidu a čistě.
Tak že zhodnocení zápasu: Robert v bráně výborný výkon bez něj by to bylo tak o pět gólů, obránci dobrý výkon pouze 2 góly první útok nejlepší hráč zápasu Bořek na kterém vše stálo, Komenďáček dobrá výkon po dlouhodobém zranění se do toho pomalu dostává, měl dvě jasné gólové šance, Méďa bojoval jako lev. Druhý útok - Jířík výborný defenzivní výkon (bez vyloučení !!!), Pavel Špirit se proti výborné hořovické obraně neprosadil a Mícovi se také nedařilo a třetí třetinu nám vyloženě pokazil vyloučeními.
V druhém zápase od 10 hod 20 min proti nám nastoupili kluci z týmu Desperádos. Po prvním těžkém a vystresovaném zápase jsme si spravili chuť a vylepšili skóre v pohodovém zápase, kde nám úplně vše vycházelo , padali pěkné góly po hezkých kombinacích. První třetina skončila 0:4, druhá 0:4 a třetí 0:2 pochvalu zaslouží úplně všichni hráči a Robert vychytal první letošní nulu. Co je hlavní že utkání proběhlo velice slušně na naší straně je dva vyloučení. Dokonce i Míca si napravil reputaci 3 góly a jednou nahrávkou.
Nejlepší střelec dne Bořek 4 góly jedna asistence Robert v bráně super výkon a obrana jen 2 góly ze dvou zápasů. Úplně poslední pochvala patří Jiříkovi bez vyloučení , první zápas super defenzíva a ve druhém přidal i pěkné útočení (těšíme se na katalog led osvětlení).