5. herní den dopadl na 50% tak že pro nás úspěch a jsme v polovině sezóny .

přidáno: 2. 12. 2013 16:08, autor: Pavel Staš
Velice těžké nedělní odpoledne 1.12.2013 jsme zvládli vcelku vydařeně.
První derby s TBC pro nás dopadlo nad očekávání skvěle výhrou 7:3.
Je tedy pravda že se nepotvrdily naše obavy a hráči z áčka TBC byli posílit TBC B a na zápas s námi dorazili pouze dva obránci. Utkání první a druhou třetinu bylo poměrně vyrovnané, je tedy pravda že jsme neustále udržovali vedení o jeden či dva góly a měli jsme ještě plno neproměněných šancí. Ve třetí třetině jsme už definitivně měli hru pod kontrolou a celkem v pohodě došli pro vítězství. Co mě překvapilo na mužstvu TBC že kluci zdá se mi nebojovali, jako by chyběla motivace. Proti TBC C  hrajeme
třetí sezónu s bilancí dvě výhry , jedna remíza a pětkrát jsme prohráli. Je tedy pravda že posil z áčka bylo vždy více a na turnajích i polovina mužstva. Jediný kdo bojoval byl hráč Tauš, ale bohužel většinou nesportovně, samozřejmě snadno vyprovokoval našeho Mícu (taky horká hlava) a problém byl na světě. Jejich neustálé potyčky vyvrcholili skoro ve rvačku a dostali každý po 10+2. Rozhodčí na nás nasadili od začátku přísný metr, kvůli našemu jménu, které jsme si vytvořili naším tři a půl letým působením v soutěžích. Je ale škoda že, bohužel tento metr nenasadili i na soupeře. Bylo tam vidět, že když byla sporná situace seběhlo se pár hráčů s TBC začali radit rozhodčímu a ten to pískl proti nám. Nebo rozhodčí si zavolá kapitány jdu tam já a čtyři kluci z TBC. Tyto situace samozřejmě vybudí naše horké hlavy a že jich v týmu máme plno  a většinou je  zase zle. Nejvíce problémů máme poslední rok a půl co jsme postoupili do 6 ligy. Většina mužstev v těchto soutěžích hraje 10 a více let a hlavně ty velkokluby, které doplňují své B, C dělají v těchto soutěžích nevyrovnané prostředí.
Když vezmeme příklad, minulý rok jsme nastupovali proti Vinohradům C, letos jsem se byl podívat na 2. lize TBC proti Vinohradům B, a hrálo tam asi 7 hráčů co nastupovalo proti nám minulí rok.
Co potom zbývá takovým týmům, jako jsme my, pro které by měla být 6. liga. Buď hrát čistě technicky, soupeře se ani nedotknout a ještě poslouchat posměšky od 20 letých klučíků, kteří to hrají vrcholově od malička a prohrávat o 10 gólu, nebo do toho dát srdce, bojovat pokud možno vyhrát a dát těmto hvězdám poznat, že není dobré kohokoliv podceňovat a jít do zápasu s tím: vždyť je to jen 6. liga já si tam půjdu s těmi dědky dělat co chci.
Druhý zápas jsme sehráli s mužstvem Red Dragon Hořovice.
U tohoto zápasu se mé obavy naplnily. Draci na nás vlétli v první třetině tak nevídaným způsobem, že nás pomalu nepustili za půlku. První jejich gól jsem zavinil já obrovskou hrubkou při střídání, tímto se všem ještě jednou omlouvám. Poté jsme ihned dostali druhý gól a vypadalo to na debakl, jen se štěstím jsme odolali první třetinu za stavu 0:2.
V druhé třetině jsme to nevzdali a zjistili jsme že se i s Hořovicemi dá hrát vyrovnaně. Bylo vidět že Draci dali do 1 třetiny vše, a druhá třetina proběhla naprosto vyrovnaně 0:0. Poslední třetina se nesla opět v duchu boje proti větrným mlýnům. Museli jsme hrát proti Drakům i rozhodčímu. Hraje se to špatně v oslabení 3:5 (nedostali jsme gól) za celý zápas 6 vyloučení, to je jedna třetina. Další věc měli jsme dva nájezdy - ani gól. Potom přišla hrubka od Pavla při naší přesilovce a Draci zvýšili na konečných 4:1 což byl i konečný stav. Soupeři byli lepším týmem vítězství si zasloužili, právem jsou na prvním místě v tabulce. Na zisk bodů jsme asi neměli, ale mohlo to být gólově vyrovnanější proměnit oba nájezdy, neudělat dvě hrubky a mohlo to být dramatičtější. Co mě zklamalo byl výkon rozhodčího prakticky celé utkání řídil jeden, ten druhý mladší pouze přihlížel. Před zápasem jsem byl rád že nás bude pískat, protože minulé kolo jsem ho chválil, pískal nás s NEO Praha  (měli jsme pouze jedno vyloučení) a jeho výkon byl po celý 4 herní den skvělý.
Je to stoprocentně dobrý rozhodčí, ale proč tohle, na Bořka při jeho prvním úniku bek draku tak vystrčil koleno proti jeho noze že to bylo vidět přes celou halu i ho lehce trefil, zdůvodnění při reklamaci: vždyť ho netrefil. Kdyby ho trefil naplno tak už je snad pozdě a máme zranění našeho nejlepšího hráče na půl rok. Ve třetí třetině: Méďa jde do úniku,  bek ho zezadu sundá a světe div se fauloval Méďa. Je pravda že tam byly od nás také dva tvrdé zákroky, při kterých dva hráči soupeře skončili na zemi ,ale vždy při souboji rameno na rameno a ne likvidační.
Asi jsme opravdu na černé listině, nebo je možné že vytváříme na rozhodčí takový  tlak, že je úplně vykolejíme z dobrých výkonů. Za neděli zaslouží pochvalu všichni Gladiátoři zvláště  Golman Dáda který se úplně překonával.
Trošku pozitivních  věcí po půli sezóny jsme na třetím místě se 17 body a nejvíce nastřílenými brankami (5,7 branek na zápas). Minulí rok jsme měli touto dobou bodů 13.
Neusnou na vavřínech hrajeme až 26.1. a druhá půlka sezóny bude těžší hrajeme 2 x s Panters a Faconem Žižkov (porazili včera Panters 3:1) , 1 X s Edenem, TBC, Hořovicemi, NEO, Resslery a Merkurem.