Zprávy‎ > ‎

4. hrací den 11.11.2012

přidáno: 12. 11. 2012 16:37, autor: Pavel Staš
Další florbalové zápolení skupiny D krajského přeboru se událo na Stochově u Kladna.
První zápas jsme sehráli s týmem Vysokých škol VŠSK MFF PRAHA, který patří ke špičce naší skupiny minulý rok jim utekl postup do krajské ligy o bod.
První třetina: takhle rychlý a pro nás tragický začátek jsme snad ještě nezažili během 3 minut 25 sekund jsme dostali 3 góly a náš brankář David Pantlík se sám od sebe nechal vystřídat (bylo to od něj velice hezké gesto, je vidět že nemyslí na sebe ale na tým).
Ale ještě nebyl konec ve 4 minutě byli vyloučeni vaši dva hráči Mára a Míca a přesilovce 5 na 3 jsme dostali na 0:4 míček po střele Robert maskou vyrazil 4 metry nad bránu ten skočil na Roberta a do brány  prostě ještě ke všemu smůla. V  6 minutě  34 sek obránce Jarda Rendla snížil na 1:4 a vykřesal naději. Ale v 7 min 35 sek opět gól v naší síti na 1:5 a tak skončila první třetina.
Druhá třetina: od začátku druhé třetiny se hra začala vyrovnávat a do 9 min 50 sek se hrálo bez vyloučení a potom opět náš blykanec Mára po odpískání faulu na něj oplácel krosčekem. Když šel na střídačku tak na něj jeho taťka Jožan nadával a rozhodčí myslel že je to na něj a vyloučil i jeho. Přesilovka 5 na 3 a opět gól na 1:6 a to byl stav po 2 třetině
Třetí třetina: ta už se nám docela povedla ve 4 minutě se mi se štěstím povedl dát gól na 2:6 a v 6 min 50 sek dal Bořek gól na konečných 3 :6 pro MFF Praha.
K zápasu : Už druhý zápas jsme prospali první třetinu, je to asi nesoustředěností a nedostatečným rozcvičením před zápasem. Druhou a třetí třetinu jsme prakticky vyhráli 2 :1, tak že vyvarovat se dvěma zbytečným přesilovkám  - 2 góly, potom mít trochu štěstí  z asi 12 střel na bránu 6 gólů tak to mohlo být vše jinak . Jinak 5 vyloučení z naší strany proti třem soupeřovým. Mluvím za sebe soupeř byl velice dobrý  všichni mladí urostlí herně vyrovnaní a výborný brankař.

Druhý zápas proti nám nastoupili naši odvěcí rivalolé Zdice, které jsme doposud neporazili.
První třetina: Od začátku byla první třetina v naší moci prakticky se Zdice nedostali za půlku asi mají stejný syndrom jako mi, přijeli na první zápas studený nerozcvičení, ale my jsme toho nevyužili. Za celou třetinu vyloženě jalová hra našeho útoku bez proměňování šancí a střel dokonce Zdický brankař, který chytal svůj druhý zápas v životě nás vychytal .  V 11 min dal se štěstím gól Bořek na 0:1 tak skončila první třetina.
Druhá třetina: po naší nevyužité šanci v první třetině utrhnout zápas ve svůj prospěch začali hrát Zdice i díky našemu častému vylučování celkem 4 vyloučení za 12 minut dokonce i 5 na 3. V 5 minutě Zdice vyrovnaly a v 8 min 49 sek dokonce zápas obrátily na 2:1 a začalo nám zatékat do bot. Od 8 min 56 sek jsme prakticky až do konce třetiny hráli v oslabení třetina končila 2:1 pro Zdice.
Třetí třetina: Ve třetí třetině 0:38 min v oslabení, které přetrvávalo z druhé třetiny  přišla hezká akce obrany - obránce Olšíno proběhl celé hřiště soupeře až za jejich bránu a vrátil mi to přímo na střelu a bylo naštěstí srovnáno 2:2. Ihned po té v 1:57 min krásnou akcí Bořek s Márou rozebrali obranu Zdic a bylo to 2:3 pro nás. Dvě sekundy poté byl nařízen samostatný nájezd proti nám, který Robert bravurně vychytal. Tyto první dvě minuty definitivně obrátily zápas. V sedmé minutě dal Jarda Rendla uklidňující gól a pak opět od osmé minuty do konce jsme hráli v oslabení naštěstí už bez gólů konečný stav 2:4 pro Gladiátor.
Sestava : V Brance David na 3 minuty potom Robert, obrana - Vrbička, Ribízek/ Já a Olšíno/ Jarouš a Honza/, útok- Bořek, Mára, Jožan, Míca, Pavel,  Jirka, Mário a Méďa.
K zápasu opět mluvím za sebe, kdybych psal kraviny napište svůj názor do diskuze. Zápas bez nahrávek každý s útoku to chtěl tahat sám, sedm vyloučených ku dvěma Zdickým, měli jsme štěstí že jsme to vyhráli.
Celkové hodnocení čerpám i z rozhovorů po zápase :
Brankaři - První zápas nepovedený malá úspěšnost, druhý zápas výborný výkon Roberta podržel tým.
Obrana - dala 4 góly ze sedmi, a tři nahrávky ze šesti ofenzivně tedy výborně, hodnocen kriticky byl špatný přístup k protihráčům velká vzdálenost větší podpora útoku prohrané souboje 1 na 1 samostatné úniky, větší tvrdost tělem (na obranu musím říct že v prvním zápase se na nás valil jeden útok za druhým většinou s přečíslením - přetížená obrana celkově  jsme bránili 12 oslabení dnes nemůžu ani chodit záda v prdeli ještě štěstí že nás bylo 6 ).
Útok- nesehranost útočníků, Mára s Mícou kvůli pracovním povinnostem a škole už dva měsíce netrénují (je to znát na technice) Kuba je zraněný. Hodně brzy útok ztrácí míčky, špatná podpora obrany. V druhém zápase už skoro bez nahrávky pouze rychle končící samostatné akce nebo vyloučení. 3 góly 3 nahrávky za dva zápasy mluví za vše. Nejlepší střelci : Bořek 2 góly 1 asistence, Jarouš 2 góly a Já 2 góly.
Chlapáci je třeba trénovat neustále se opakuje to samé, chtělo by to zapracovat na taktice a sehrát se,  jinak dobré 3 body jsme na 5 místě 3 body od prvního a šest bodů od předposledního tak že je to hodně otevřené snad už to půjde hlavně se udržet a radost se hry.