Zprávy‎ > ‎

3. hrací den 26.10.2013 v Edenu Beroun pro nás dopadl pro nás na 50 %.

přidáno: 27. 10. 2013 5:46, autor: Pavel Staš   [ aktualizováno 29. 10. 2013 8:00 ]
První velké berounské derby mezi Gladiátory a Edenem Beroun dopadlo lépe pro Eden.
V první minutě Eden inkasoval první gól od Bořka a bylo vidět že soupeře zaskočil. Po té bylo vidět novou taktiku Edenu vyprovokovat naše horké hlavy velmi tvrdou hrou, kterou odstartovali hrubým faulem zezadu do žeber na Bořka, když se dostával do úniku. Kdyby se to stalo obráceně tak máme 5 minut trest a borce vezou na marodku, prostě když to Bořek ustojí díky tvrdosti získané v hokeji tak se nevylučuje. A takto nastavené laťka ihned od začátku vyvolala odezvu a utkání se proměnilo v první třetině na tvrdý boj a přestřelku která skončila 4:5 pro Eden. O přestávce si  zavolali rozhodčí kapitány mužstev a pohrozili že nastaví jiné měřítko a budeme více vylučováni z důvodu že by mohlo dojít k úrazu. Asi to museli udělat protože obě mužstva si nic nedarovaly a na obou stranách jsou hráči urostlí a silově vybavení tak se hodně jiskřilo, jen škoda že to nepodchytli od začátku a nemuselo k tomu dojít.
Druhá třetina proběhla už poměrně v klidu a řekl bych vyrovnaně dokonce jsme měli více ze hry druhá třetina skončila 1:1
Tak že dvě třetiny utkání proběhly vcelku vyrovnaně.
Třetí třetina se nám vůbec nepovedla, zaspali jsme začátek a během druhé minuty jsme dostali dva góly a už jsme se vezli. Skóre se zastavilo na konečných 7:11 pro Eden. Už jsme s Edenem sehráli vyrovnanější zápasy, ale musíme si přiznat že máme oslabenou sestavu o Máru, Komenďáka a Michala Andrdlíka, s nimi by to bylo zase jiné utkání a nebylo by to jen na Bořkovi. Co se týče gólu pět gólu a jedna asistence mluví za vše. Ale  i když skóre bylo hrozivé, tak to byl z naší strany docela dobrý zápas. Je pravda že Eden vyhrál po zásluze, byl zkušenějším a techničtějším týmem. Zvlášť jejich 9 - Rambousek nám dával zabrat, dost Edenu tvořil hru a procházel nám přes více hráčů najednou.
Zápas s Edenem pískal hráč Edenu naštěstí výkon rozhodčích byl dobrý, zápas nebyl ovlivněn.
Druhý zápas jsme sehráli s Merkurem Praha B.
Tento zápas proběhl pro náš tým v pohodě, dle soupisky měli protihráči pouze jednu posilu z jejich týmu - A, konečně se v této sezóně rozstřílel Míca a David zachytal super i přes bolavé koleno, tak jsme celkem v pohodě vyhráli 9:4. Cenné vítězství nás posunulo na 4 místo v tabulce, a je vidět že by jsme se letos mohli pohybovat okolo toho 5 místa, jestli nepřijdou nějaké zranění či neúčasti na zápasech. Na postup to určitě nebude protože tam bude boj mezi Pantery, Edenem a Hořovicemi. Když vidím jak se v 5 lize trápí VŠSK s kterými jsme loni v nejsilnější sestavě vše  prohráli, tak by to nemělo ani smysl.
Sestava Gladiátorů v brance Dáda  obrany: Já -Vrbička, Olšíno -Rybízek, Jarda (pouze první zápas)-Honza Ksandr útoky: Bořek-Jirka-Méďa, Kuba-Pavel-Míca.
Nejlepší v KB : Bořek-8+2, Míca 4+3, Olšíno 1+2, Méďa 0+3.
Celkem povedený turnaj jen tak dál a na 100%.