Zprávy‎ > ‎

10. hrací den na Děkance 14.4.2013.

přidáno: 14. 4. 2013 15:23, autor: Pavel Staš
Co k tomu napsat, je to takový nelehký oříšek.
Na  Děkanku jsme vyrazili letos v asi nejsilnější možné sestavě Branka : Robert, Obrana : Vrbička, Já, /Jarouš, Jan Ksandr,/ Rybízek, Jožan a Útoky : Bořek, Jiřík, Mára,/ Míša, Komenďáček, Míca, / Méďa, Pavel/ chyběl pouze Olšíno a Kuba.
Trochu strachu jsme měli z hokejové rozlučky v sobotu, kde slavilo 5 klíčových hráčů našeho týmu, ale obavy se nepotvrdili a kluci dorazili vcelku svěží.
První zápas s VŠSK MFF Praha začal velkou šancí do prázdné brány z naší strany a nájezdem který Mára neproměnil, neproměnění těchto šancí jsme později mohli jen litovat. Poté skoro dvě třetiny se hrála vyrovnaná hra se skórem 0:0. VŠSK hráli na tři pětky výbornou obranou hru s rychlými brejky. Naše nejlepší hráče zdvojovali Bořek se dostával do mlýnice i čtyř protihráčů.
První gól jsme dostali v 9 minutě 2 třetiny z naší chyby při naší přesilovce. Druhá a třetí třetina byla také poznamenaná pěti vyloučenými z naší strany . V šesté minutě třetí třetiny jsme inkasovali třetí gól a VŠSK postavili neprostupnou obranou zeď. Minutu před koncem Michal projel celé hřiště a nahrál Komenďáčkovi a rázem byl stav 3:2. Při závěrečném tlaku už jsme nevyrovnali.
Co říci na závěr, kde se stala chyba. Musím říci nikde, opravdu všem našim hráčům lze vyslovit pochvalu, škoda jen toho začátku. Kdyby jsme po proměnění dvou šancí vedli 2:0 tak by muselo VŠSK otevřít hru a mohlo to být vše jinak. Dále škoda 5 vyloučení v takhle vypjatých zápasech je to hodně znát. Dále hrál roli i věk protihráčů, měli na hřišti 15 hráčů ve věku 22-28 let kteří byli sehraní  coš je mazec proti vaší sestavě, kde nastoupilo 5 čtyřicátníků. Prostě musíme uznat že soupeř hrál výborně, a byl to jeden z nejtěžších zápasů, které jsme kdy hráli. Udělali jsme maximum, ale nešlo to vyhrát. Rozhodčí výborně pískali. Výsledek VŠSK - Gladiátor - 3:2
Druhý zápas s NEO Praha začal v první minutě chybou a gólem v naší síti. Do konce třetiny jsme vyrovnali. Druhou třetinu nás opět  navštívilo psycho a skoro celou druhou třetinu jsme hráli v oslabení. Tyto oslabení nás potrestali dvěma góly  ( jeden gól padl v oslabení 5:3). Třetí třetina probíhala v duchu dobývání  branky NEA nechápu, kde vzali toho brankaře, co nám vše vychytal, úplně jasné góly, neuvěřitelné do extraligy s ním. Nakonec jsme stav srovnali na 3:3 zásluhou nejslavnějšího okamžiku florbalové kariery našeho obránce Rybízka.  Zápas byl vyrovnaný vypjatý z obou stran, zákrok Máry v 7 minutě byl tvrdý a asi tam došlo lehčímu zranění protihráč. Tímto se omlouváme a přejeme brzké uzdravení. Je pravda že u televizních utkáních extraligy vidíme těchto zákroků nespočet a ani se to nepíská. Je pravda že v 6 lize to hrát takto nejde protože hráči ani rozhodčí na to nejsou zvyklí.
Paradoxní je že při průniku protihráči zdvojili Bořka a jeden z nich se pokusil udělat likvidační faul na koleno Bořek se jen tak tak vyhnul a píšťalka němá. Rozdíl je že mi vše ustojíme a soupeř padá při každém souboji.
Jinak NEO hrálo dobře měli výborné protiútoky věk hráčů opět 25-28 let, ale oproti VŠSK jsme měli větší šanci na vítězství škoda těch vyloučení a že jsme vyfasovali takového rozhodčího. Že se snažím nekritizovat ve článcích rozhodčí tak toto byl opravdu expert s kterým máme už dva roky problémy. Nevím jestli se jmenuje Trnobranský nebo Brejcha tyto dvě jména jsou v zápise, ale poznávací znamení je holá hlava, minulý rok jsem zaslechl že i rozhodčí s ním neradi pískají. Je to opravdu dílo půl zápasu pískal jen proti nám úplně vše, perlička : protihráč z NEA nastřelil břevno branky, to zazvonilo a míček šel za, viděla to celá střídačka hlediště a on u toho stál dva metry. Tento rozhodčí opět písknul proti nám. Přišel střelec s NEA  a říká mu, že to tam opravdu střelil jen on a rozhodčí ani po té verdikt nezměnil. Doufám že ty jeho výkony budou zaznamenány na kameře jestli se to Pájovi povedlo. Takoví lidé by se neměli u sportu vůbec pohybovat. Druhý rozhodčí ( s vlasy) pískal dobře.
Závěrem pocity jsou smíšené, pouze jeden bod, bude to ještě napínavý boj o udržení. Pochvalu zaslouží úplně všichni naši hráči vynikající výkon v bráně Robert asi jeho nejlepší za poslední tři roky prostě bez chyby. Nejlepší střelec Michal a v útoku výborně Bořek a Mára ale jak jsem již psal: pochvala všem.
Jinak moje pocity po dnešních  zápasech (hráče ročník 1969) nemůžu sejít schody, postavit se na první pokus židle a při chůzi se mi čas od času podlomí pravá noha asi plotýnka. Tak že mi nezbyde nic jiného než to nějak časem rozchodit v pondělí nejdu zatím se mějte krásně a laďte formu na 27.4  18 hod 30 min hrajeme s Vinohrady o vše.